KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307245
nr 1530 7245
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, "Lapplandshöst". Signerad. Olja på duk, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 mars 2023
kl 18:22:30
25/3 17:33:17
600 kr
27/3 17:47:58
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius